COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA

MOJE COLWAY

Nepřihlášen
Klient

Fakta a mýty o kolagenu

V této části představujeme fakta a mýty o Přírodním kolagenu v otázkách a odpovědích.

Jaký je podíl "kolagenu v kolagenu" ?
Samotná otázka je špatně položena, ale odpovědí může být 45 % čistého kolagenu v gelu nebo lépe 98 % v sušině. To všem není jádrem této otázky.
Oddělením vody, kyseliny mléčné a stabilizátorů, které v průběhu emulgace dodávají preparátu podstatu gelu, dostali bychom opět téměř čistou bílkovinu. V takovém případě by se ovšem preparát ztratil své transepidermální vlastnosti (schopnosti pronikat svrchní vrstvou pokožky) a stal by se netrvanlivým.
Podíl "kolagenu v kolagenu" nemůžeme měřit v procentech. Je to stejný nesmysl, jako měřit na procenta kvalitu benzínu. Tak, jako kvalitu benzínu určují oktany, kvalitu kolagenového extraktu určuje množství jednotek (či gramů) hydroxyprolinu na krychlový milimetr.
V procentech udáváme množství kolagenu ve vodném roztoku či v sušině. Přírodní kolagen obsahuje kolagen, obsahující 1850 jednotek hydroxyprolinu /cm3. Při používání procent by se nám vysmál každý biochemik. Heslo informující o podílu % čistého kolagenu je jednou z marketingových taktik jisté nejmenované firmy a je ve skutečnosti snahou uvést zákazníka do omylu. Bohužel poté i další firmy obchodující s kolagenem, v zájmu reklamy a podpory prodeje byli schopni propagovat výrobky s např. 99 % kolagenu.... To samozřejmě nemůže být pravda, stačí se zeptat biochemika.

Je kolagen pro pokožku návykový? Nepřivykne si lidský organismus na vnější zdroj bílkovin? Nemůže pak přestat s vlastní tělesnou produkcí?
Možná bychom si jako výrobci kolagenu mohli přát, aby tomu právě tak bylo. Přesto je tomu přesně naopak. Prozatímní výzkumy prokazují objektivní přírůstek kožní tkáně po 100-denním neinvazním kolagenovém liftinku. Spíše než efektem vnějšího nanášení podkožní bílkoviny je způsoben činností "probuzených"fibroblastů. Díky jejich vnější stimulaci se znovu dávají do práce i v době, kdy už se chystaly do výslužby.
Přesnější odpověď na tuhle otázku dostaneme po 2 - 3 letech klinických výzkumů. Je zde ovšem pozitivní zpráva od našich klientů. Velká část z těch, kteří užívali Přírodní Kolagen zpozorovala výrazná zlepšení ve vzhledu pleti na obličeji i pokožky.

Co je to elastin, uváděný ve složení preparátu.
Je rovněž bílkovinou z hlubších vrstev pokožky, která napomáhá vstřebávání kolagenu.

Jak je to s patentem na kolagen?
Hned několik vědců se považuje za "otce - stvořitele" vynálezu kolagenu. Není to ovšem věc patentování, protože přírodní bílkovinu přece patentovat nelze. Stejně, jako nikdo nedostane patent na svůj nos či nehet. Může se však patentovat způsob jeho získávání.

Čím se liší kolagen ve vašich výrobcích od kolagenu v krémech z lékárny či obchodu?
Především tím, že kolagen obsažený v našich výrobcích je kolagenem rybím, s identickou stavbou jako kolagen u člověka, který si zachovává svoji biologicky aktivní schopnost vestavby pod pokožku.
"Kolagen" obsažený v krémech z obchodů a lékáren je kolagenem hovězím, biologicky neaktivní želatinou, rozemletými fibroblasty hovězích bílkovin.

Rybí kolagen není alergenem.
Čím ušlechtilejší rybí druhy slouží k extrakci kolagenu a zároveň z čím čistějších chovných vodních ploch, tím níže spadá, často až pod statistickou chybovou hranici promile počet osob, u kterých by vznikly jakékoli nežádoucí reakce.
Od roku 1999 se v plastické chirurgii odstupuje od hovězího kolagenu. Rybí kolagen vylučuje nebezpečí přenesení BSE. I když je jakékoli riziko minimální, mediální psychóza kolem hovězího kolagenu klienty spolehlivě odradila.

Nejdůležitější vlastností rybího kolagenu je, že si díky metodě hyperfiltrace přes hedvábná vlákna zachovává biologickou aktivitu.

O co se jedná s těmi teplotami ?
Jsou pro kolagen zásadní věcí. Biologicky aktivní rybí kolagen je zatížen jistým omezením. Teplotním ohraničením. Je třeba jej uchovávat při teplotě od 5 do současných 28°C. Při teplotách nižších než 5°C a vyšších než 28°C totiž ztrácí svoji gelovou konzistenci a tím i bioaktivní účinky. Stává se to v následku rozpadu bílkovinné struktury (šroubovice) na pouhou směs aminokyselin.

Proč neuvádíte, o kolik procent kolagen redukuje vrásky ?
U nás se nedočkáte efektních reklam na čísílka a procenta. Při nedávném prohlížení tisku pro ženy, který patří mezi nejčtenější jsme narazili na reklamu jednoho z předních výrobců krémů "proti vráskám". Text reklamy zněl: Vyhlazení vrásek o 83 %, omlazení rysů tváře 83 % a samozřejmě všudypřítomná hvězdička *, jako ostatně ve většině reklam. A co se po hvězdičkou skrývá? Průzkum podílu spokojenosti u skupiny žen v průběhu 4 týdnů. O čem to svědčí ? ... Náš výrobek si nezaslouží neetickou reklamu. My a také tisíce dalších - jestli už ne miliony - lidí, kteří kolagen používají, už o tomhle dávno vědí.
Přesvědčte se také, zveme Vás k prohlídce části názory klientů.

Telefon: +420 596 411 182 | +420 605 222 665 | GDPR | © 2006-2023 COLWAY Česká republika