COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA

MOJE COLWAY

Nepřihlášen
Klient

Vlastnosti

Vlastnosti, které toto přírodní kosmeceutikum odlišují od jiných kosmetických kolagenů:

 • forma transdermálního gelu (tj. vstřebatelného přes kůži)
 • obsahuje přírodní rybí bílkovinu
 • obsahuje biologicky aktivní („živé") bílkoviny o prostorové struktuře neopakovatelně blízké lidskému kolagenu, které si jako jediné na světě zachovávají biologickou aktivitu na teplotní úrovni od + 5°C do + 28°C a neztrácejí ji ani poté, dokud nejsou vstřebány do mezibuněčné tkáně v lidské pokožce
 • první přípravek na světě, který působí nejen na následky stárnutí lidské pokožky, ale hlavně útočí na příčiny stárnutí kůže i celého organismu
 • proces vstřebávání nevymáhá používání dodatečných metod, ani technik s vedlejšími účinky (jako např. injekční ostřik vrásek v případě kolagenu hovězího)
 • doplňuje nedostatek kolagenu v lidské pokožce a urychluje práci fibroblastů (buněk produkujících kolagen). Navrácením jejich funkce tak nevzniká závislost pokožky na tomto kosmeceutiku
 • je bez zápachu, nealergizující, antibakteriální, zklidňující a zjemňující

Doplňkové působení kolagenu:

 • regeneruje pokožku po čerstvých popáleninách, zraněních, otocích, odpařeninách, pomáhá na modřiny a krevní podlitiny
 • účinný při nemocech s kožními otoky a při změnách v následku nadměrného rohovacení, odumírání potních a mazových žláz
 • účinný v péči o pleť s alergickými změnami, s lupénkou, oba druhy akné, s lupy, se šupinovým rohovacením, tzv. rybí šupinou.
  V případě alergických změn, lupénky i akné doporučujeme před použitím konzultaci s lékařem či kosmetičkou
 • jizvy se stávají ploššími a méně viditelnými, zvyšuje se jejich elasticita

Přírodní kolagen není lék, ale rovněž není pouhým kosmetickým přípravkem. V souvislosti se skutečností, že nejen zkrášluje, ale má vliv i na fungování a strukturu tkání (tedy působí jako lék), byl po zásluze zařazen do skupiny kosmeceutik. Název kosmeceutikum pro tohoto druhu výrobky před lety navrhl profesor dermatologie Albert M. Kligman, aby zvýraznil synergii jejich léčebného i kosmetického působení.

Proč kolagen z ryb?

Je biologicky aktvní a má stejnou stavbu jako lidský kolagen. Organismus člověka akceptuje rybí kolagen, jakožto přátelský element, nikoli jako cizí látku. Rybí kolagen se v lidské pokožce dokonale začleňuje, čímž vyplňuje její nedostatky a povzbuzuje naše vlastní buňky k produkci téže bílkoviny.

Proč je Kolagen COLway tak účinný?

Je biologicky aktivní a má stejnou stavbu jako kolagen člověka. Organismus člověka považuje rybí kolagen za přirozený stavební prvek nikoli za cizí těleso. Rybí kolagen dokonale zapadá do lidské pokožky, kde vyplňuje její nedostatky a povzbuzuje vlastní buňky k produkci stejné bílkoviny.

Na trhu s kosmetikou se můžeme rovněž setkat s kolagenem dobytčího původu. Kolagen z dobytka je bílkovinou s poničenou strukturou buněk. Není biologicky aktivní, což mu brání, aby byl začleněn do lidské pokožky. Mimo toho jeho molekulární stavba se od lidského kolagenu diametrálně liší. Hovězí kolagen není tím kolagenem, který se nachází v lidských organismech.

Čím se liší tento kolagen od jiných kosmetických přípravků s kolagenem?

 • Kolagen COlway je biologicky aktivní, díky tomu se snadno zapojí do tvorby tělesného kolagenu a povzbudí lidské buňky k produkci vlastního kolagenu. Takové schopnosti vykazuje pouze kolagen získávaný z ryb.
 • Kolagen COLway obsahuje vysoký obsah čistého kolagenu v gelu (okolo 45 %). Na kosmetickém trhu se můžeme setkat s mnoha krémy a dalšími výrobky s kolagenem. Obvykle však obsahují kolagen získaný z dobytka. Navíc žádný z producentů neuvádí, jaký podíl čistého kolagenu ve složení svého výrobku obsahuje. Obvykle to není více než 5 - 9% z celkového složení.

Neobvyklá vydatnost!

Na jednu proceduru na tvář a dekolt užíváme kolem 0,3ml. Např. balení 50 ml by nám při používání 2-3 krát denně stačilo až na cca 2,5 měsíce. Jedna procedura s použitím kolagenu u kosmetičky stojí v průměru kolem 300 Kč!

Způsob skladování

Kromě teplotní hranice do 28°C, nejlépe uchovávat kolagen v originálním balení (s polystyrenovou izolací), v případě letních
parných dní v lednici, jinak mimo ni v chladnějším a temném místě.

Složení Kolagenu

Kolagenový hydratační gel firmy COLway se skládá z těchto složek (INCI):

aqua, collagen, elastine, lactic acid, caprylyl glycol

Collagen - rybí kolagen spolu s menším množstvím elastinu (elastine), se při přerodu extrakčním a hydratačním procesem do vodného roztoku stává bílkovinou, která je zcela bezbranná vůči enzymům, plísním a bakteriím. Ty mohou velmi rychle započít jeho rozklad. Podobné nebezpečí se vztahuje také k jeho cenné spirální struktuře šroubovice, která je velmi citlivá na teplotu. Obsah kyseliny mléčné (lactic acid) v gelu umožňuje pozastavit rozkladné procesy sotva na tři týdny. Pokud chceme zachovat hodnotu výrobku po 12 - 18 měsíců, je nutné přidat další stabilizátor.

Caprylyl glycol je mastnou kyselinou s krátkým řetězcem vázaným nejjednodušším dvouvodíkovým alkoholem. Je tedy organickou složkou, v níž se nenachází žádné jiné chemické prvky než ty, které už jsou obsaženy v přirozených uhlovodíkových řetězcích kolagenových peptidů. Caprylyl glycol není konzervantem. V kosmetickém průmyslu jej považují za CO-emulgátor a zároveň za zvlhčující látku. Prokázal se být natolik bakteriostatickým, že umožnil v průběhu hydratace upustit od finálních dodatků antibakteriální chemie.

Velký význam zde má také fakt, že náš výrobek je opatřen dávkovačem. Jeho prostřednictvím tak prakticky nedochází k žádnému kontaktu s prsty spotřebitele. Ty bývají zdrojem bakterií i plísní. Patří mezi kosmetické výrobky na bázi proteinů, čímž se řadí mezi elitní produkty nejvyšší třídy.

Telefon: +420 596 411 182 | +420 605 222 665 | GDPR | © 2006-2023 COLWAY Česká republika